Szwedzkie blachy


Szwedzkie blachy
Ogromną zaletą szwedzkich blach dachowych jest ich lekkość. Taki stan rzeczy sprawia, że nie jest konieczne wzmacnianie konstrukcji dachu a tym samym czas wykonania jest krótszy oraz koszty znacznie mniejsze. Ponadto cechuje je solidność, trwałość, przystępna cena, a montaż nie jest trudny.

Co więcej można je z powodzeniem układać na starszych konstrukcjach dachowych bez obawy, że powstaną szpary, poprzez które może dostawać się wilgoć i zimno.

Trzeba też zaznaczyć, że oryginalne blachy dachowe produkowane wedle najwyższych wymaganych standardów posiadają odpowiednie certyfikaty i cieszą się popularnością na całym świecie. Każdy z nas marzy o zdrowym, wygodnym i eleganckim domu, dlatego też korzystamy z nowoczesnych technologii w dziedzinie budownictwa i materiałów zapewniających najwyższą jakość.

Do wykonania dachu jako jednego z najważniejszych elementów konstrukcyjnych także stosuje się korzystne rozwiązania. Dlatego też znacznie częściej wykorzystuje się blachę trapezową czy blachodachówkę, głównie ze względu na ich elegancki wygląd i długą żywotność. Jest ona poświadczona długą gwarancją producenta.

Niewątpliwie tym co sprawia, że blacha jest bardzo dobrym materiałem na pokrycia dachowe to wspomniana już lekkość. Jej grubość nie przekracza 0,50 mm dzięki czemu łatwo się ją transportuje a także bezproblemowo montuje już na dachu. Wytrzymałość tego materiału jest tak duża, że jest on odporny na załamania czy nawet złamania.

Szwedzkie blachy dachowe mogą być stosowane w zasadzie w każdym klimacie i środowisku także dla potrzeb przemysłowych. Jej dobry wygląd przez długi okres czasu zapewnia solidna powłoka, która występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. Powłoka ta jest również ochroną dla blachy przed korozją i blaknięciem wywołanym promieniowaniem słonecznym. Ważnym czynnikiem jest także ochrona przed uszkodzeniami nie tylko ze strony niekorzystnych zjawiska atmosferycznych ale także tych jakie mogą wystąpić podczas montażu.

Swoją nazwę blachy szwedzkie zawdzięczają surowcom z jakich są wykonywane a właściwie ich pochodzeniu. Stal produkuje się z rud żelaza pochodzących z wydobycia na odległych północnych terenach Szwecji. Dzięki temu mamy solidne dachy, których gwarancja trwałości przy odpowiedniej konserwacji może sięgać nawet 30 lat. Tak więc warto inwestować w pokrycia dachowe z blachy szwedzkiej.

Powiązane artykuły