Szafki do biura

  • 18.05.2017
  • /
  • Kategoria: Biuro

Szafki do biura
Dokumenty, ulotki, artykuły biurowe – gdzieś to wszystko trzeba pomieścić. Chociaż w każdej firmie istnieje już komputerowa baza danych, wciąż codziennie produkowana jest cała masa różnego rodzaju papierów, które powinny być przechowywane w biurze przez określoną ilość czasu. Niezbędne są więc szafki.

W ogóle szafy i szafki to ważny element każdego pomieszczenia, w którym spędza się większą ilość czasu. Dlatego tak jak żaden dom czy mieszkanie nie może się obejść bez tego rodzaju mebli, tak też pomieszczenia biurowe zawsze wyposażone są właśnie w szafki.

Ponieważ mają one być częścią wyposażenia ergonomicznego biura bardzo ważny jest ich wygląd. Powinny oczywiście stanowić komplet z biurkami i krzesłami biurowymi. Większość przedsiębiorstw stawia dziś na nowoczesne meble biurowe. Co to właściwie oznacza – nowoczesna szafka do biura? Powinna mieć lekką, nie przytłaczającą konstrukcję. Na pewno masywne, duże szafy nie są dziś dobrze widziane w żadnym biurze. Połączenie drewna lub metalu ze szklanymi drzwiczkami daje wizualnie efekt większej lekkości. Szafki mogą być też otwarte, jednak zwykle przynajmniej część dokumentów nie powinna być powszechnie dostępna. Lepiej zamknąć je na klucz.

W niektórych biurach stosowane jest rozwiązanie w postaci podręcznych szafek. W ten sposób unika się obstawiania ścian dużymi meblami, które często zaburza koncepcję lekkiego, prostego i mobilnego umeblowania. Dzięki rezygnacji z dużych szaf pomieszczenie wydaje się bardziej przestrzenne, jaśniejsze i pełne świeżego powietrza. Wolne ściany dają też większe pole manewru dekoratorom wnętrz biurowych. Pewnym rozwiązaniem jest też wybór bardzo wąskich lecz głębokich szaf, które co prawda ustawia się przy ścianie, ale nie zajmują całej powierzchni.

Powiązane artykuły