Projekt tradycyjnego domu


Projekt tradycyjnego domu
Proces projektowania to dość złożone i skomplikowane zadanie. Wymaga ono sporej wiedzy teoretycznej z zakresu aranżacji wnętrz czy architektoniki. Poza tym dobrze przygotowany projektant, powinien cechować się doskonale rozwiniętym zmysłem estetycznym i wyobraźnią przestrzenną.

Musi to być również ktoś, kto jest na bieżąco z najnowszymi i obowiązującymi trendami w budownictwie. Projektant musi być również otwarty na wszelkie potrzeby czy sugestie klientów. Tylko w ten sposób, mogą powstać profesjonalne projekty budynków, wnętrz czy krajobrazów.

Projektanci wnętrz mają do swojej dyspozycji dwa główne, podstawowe rodzaje projektów. Są to projekty online czyli za pośrednictwem Internetu oraz projekty tradycyjne czyli takie, których podstawą są spotkania i bezpośredni kontakt z klientem.

Projekty tradycyjne odbywają się przeważnie, w obrębie biura czy też firmy zajmującej się aranżacjami różnego typu. Projektant po rozmowie i zdobyciu niezbędnych wytycznych i informacji od klienta, a także po otrzymaniu ważnych pomiarów i zrzutów, przystępuje do graficznego opracowania aranżacji. W tym celu, pomocnym okazuje się być komputer wyposażony w specjalistyczne oprogramowanie. Pozwala ono na stworzenie wizualnego odpowiednika aranżacji. Jest to tak zwany obraz 3D. Projektowanie to odbywa się według pewnego schematu. Projektant otrzymuje czarno-białe rzuty przedstawiające rozmieszczenie poszczególnych wnętrz. Następnie nanosi na nie kolory, dobiera odpowiednie materiały oraz mebluje wirtualnie dane pomieszczenie. Są to tak zwane modele fotorealistyczne. Podobnie jest w przypadku gdy projektant zajmuje się aranżacją ogrodu lub terenów zielonych wokół danego budynku.

Powiązane artykuły