Parkiety


Parkiety
Drewniana podłoga w domu to nie tylko luksus, elegancja ale także komfort mieszkania i zdrowie dla rodziny. Drewno bowiem jest materiałem ekologicznym od lat docenianym i używanym do wyrobu mebli, podłóg, okien, drzwi itd.

Parkiet przez wielu uważany za niemodny przeżytek, to świetny pomysł na podłogę w salonie jak też w całym domu.

Obecnie wykonuje się tak wiele wspaniałych wzorów: cegiełka, jodełka, motyw angielski, holenderski czy wir, że każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Bardzo modne stają się także mozaiki drewniane. Ich piękno doceni każdy kto obejrzy zdjęcia gotowych podłóg. Świetnie ożywiają wnętrze, nadają mu charakter i stają się elegancką ozdobą domostwa. Każda z nich wykonywana musi być z należytą precyzja, ponieważ często składają się one z bardzo niewielkich elementów, za to efekty są wspaniałe. Decydując się na parkiet w swoim mieszkaniu powinniśmy skorzystać z usług fachowców w tej dziedzinie.

Zajmują się tym firmy parkieciarskie, z wieloletnim doświadczeniem. Oprócz samego układania parkietów, mozaik czy innego rodzaju podłóg z drewna, firmy te oferują wiele innych usług jak szlifowanie, pokrywanie lakierem gotowych świeżo ułożonych parkietów jak też tych starych po renowacji.

Warto zlecić te prace profesjonalistom, tym bardziej, że układanie parkietu wymaga sporej wiedzy na temat tego na jakim podłożu powinno być wykonane oraz posiadania odpowiednich urządzeń a nawet maszyn. Każde prace parkieciarskie mogą nastręczać wiele trudności i należą raczej do precyzyjnych, więc jeśli chcemy mieć szybko zrobione podłogi bez zbędnych stresów i dodatkowych kosztów szukamy dobrej firmy.

Poza parkietami podłogi drewniane, mogą być wykonane z desek. Deski produkuje się z podobnych surowców jak deszczułki parkietowe a ich montaż bywa znacznie łatwiejszy. Każdy kto wykańcza dom lub mieszkanie musi podjąć decyzję co będzie lepsze, bardziej eleganckie dla danego typu wnętrza parkiet czy deska podłogowa.

Niezależnie od tego z czego wykonana jest podłoga drewniana wymaga ona specjalnego traktowania. To jest do pielęgnacji i czyszczenia używamy specjalnych preparatów. Mają one za zadanie nabłyszczać, chronić przed uszkodzeniami oraz usuwać zabrudzenia. Obecnie z kupnem takich środków nie ma najmniejszego problemu. Ważne jest aby były to środki z wyższej półki zakupione w specjalistycznym sklepie.

Powiązane artykuły