Nowoczesne meble do biura

  • 29.07.2017
  • /
  • Kategoria: Biuro

Nowoczesne meble do biura
Jak najlepiej urządzić ergonomiczne biuro? Jak rozplanować układ mebli? Same meble – metalowe czy drewniane, a może z innego jeszcze materiału? A jaki wybrać kształt i wielkość?

To wszystko są dylematy osób odpowiedzialnych za projekt i aranżację biura, a także wybór odpowiednich mebli do niego. Często sięgają więc po radę do specjalistów w dziedzinie urządzania nowoczesnego biura.

Co natomiast w takim razie specjaliści od aranżacji biurowych mają do powiedzenia w sprawie najlepszych mebli? Należy stawiać przede wszystkim na wygodę i komfort pracowników. Im lepsze warunki pracy będą mieli zapewnione, tym lepiej będą pracować. To nic odkrywczego. Ważny jest więc zarówno kształt, wygoda, jak i kolorystyka mebli. Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, jest on ściśle powiązany z dekoracją wnętrza biurowego. Chodzi o to żeby stworzyć przyjazne otoczenie, które z jednej strony pozwala się skupić, a z drugiej pobudza do twórczego działania.

Najważniejsze meble to biurka i fotele do nich. Powinny być lekkie i mobilne, o prostych kształtach. Dzięki temu nie będą tworzyć przytłaczającego wrażenia oraz będą pozwalały, w razie takiej potrzeby, na łatwą zmianę aranżacji biura. Nowoczesne biurko powinno być przystosowane do obsługi komputera, gdyż jest to podstawowe narzędzie pracy prawie w każdej prawie firmie. Natomiast fotel powinien być obrotowy, z możliwością regulacji wysokości siedzenia oraz kąta oparcia.

Szafki biurowe również powinny mieć lekką konstrukcję. To czy będą zamykane czy nie zależy od koncepcji wyglądu całego pomieszczenia. Mogą też być tylko częściowo otwarte.

Ostatnio coraz bardziej modne staje się umieszczanie w biurze lad recepcyjnych. Ich wygląd powinien robić wrażenie na osobach odwiedzających biuro. Dotyczy to też mebli w sali konferencyjnej, przede wszystkim stołu.

Powiązane artykuły