Meble w kuchni


Meble w kuchni
Dzisiaj nadal panuje moda na meble kuchenne, które właściwie kuchennymi nie są. O co chodzi? W wielu kuchniach znajdziemy dzisiaj szafki kuchenne, stoły czy krzesła, które zupełnie nie przypominają elementów nadających się do kuchni.

Stąd określenie „meble niekuchenne”. Oczywiście, tradycyjny ciąg szafek kuchennych może już przyprawić o znudzenie. Wiadomo jednak, że w obecnie panującej modzie nie chodzi o to, aby kuchnia zaczęła nagle przypominać salon. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o meble kuchenne, ale także o wszelkiego rodzaju detale kuchenne. Wszystko powinno ze sobą idealnie współgrać. Wówczas efekt na pewno będzie piorunujący.

Modne meble kuchenne to dzisiaj bardzo często dwie albo trzy spore bryły – to ścienna szafa, kredens, zblokowane szafki, wyspa. Wykonane są przede wszystkim z kamienia (marmuru, granitu czy piaskowca), jak również z polerowanego betonu. Popularne dzisiaj meble kuchenne to przede wszystkim zestawy w ciemnym, ale także jasnym wybarwieniu. Bardzo często tego rodzaju meble są skontrastowane. Na przykład wybieramy meble jasne – beżowe, kremowe albo białe, a do tego gruby blat w kolorze czarnym albo ciemnobrązowym. Współczesne meble kuchenne wzbogacone są nierzadko o szklane elementy, np. półki które spokojnie wiszą sobie nad blatem. Bardzo popularne są dzisiaj meble kuchenne na wymiar.

Wiadomo, że niezwykle istotnym elementem w pomieszczeniu kuchennym (ale przecież nie tylko kuchennym) jest oświetlenie. Stylowa lampa kuchenna, punkty świetlne na cokole wyspy, świetlówka oświetlająca blat roboczy – to najczęstsze formy oświetlenia, które znajdziemy dzisiaj w kuchniach. Oświetlenie odpowiednio dobrane może doskonale podkreślić urok mebli.

Powiązane artykuły