Jak zaprojektować domy kanadyjskie?


Jak zaprojektować domy kanadyjskie?
Ogromną popularnością cieszą się ostatnio drewniane domy. Domy z szkieletowe pozwalają przede wszystkim na szybkie i sprawne postawienie budynku gotowego do użytku. Domy kanadyjskie mają wiele zalet, z których największą jest znaczna oszczędność energii podczas eksploatacji.

Domy kanadyjskie stają się już nie tylko domami letniskowymi, ale także domami całorocznymi. Domy te budowane są w technologii szkieletowej. Sposób budowy sprawia, że ten rodzaj domów jest bardzo zdrowy. Jednak o wszystkim decyduje jakość drewna użytego do budowy domu. Drewno to musi być nie tylko odpowiednio suszone, ale także musi spełniać kanadyjskie standardy, czyli być czterostronnie strugane o typowych przekrojach, przecinanie na typowe długości, a także musi mieć odpowiednią wilgotność.

By dom kanadyjski służył nam dobrze przez cały rok, trzeba go odpowiednio ocieplić, a także ogrzać. W tego rodzaju domach bez problemu możemy zastosować każdy rodzaj ogrzewania. Nie trzeba także stosować specjalnych zabezpieczeń chroniących przed utratą ciepła, gdyż domy te stawiane są w technologii szkieletowej. W domku kanadyjskim z powodzeniem możemy stosować ogrzewanie gazem ziemnym, olejem opałowym, pelletem, ogrzewanie elektryczne, pompą ciepła, a także za pomocą kominka. Kominek doskonale służy jako dodatkowe ogrzewanie. Sprawdza się także w chłodne wieczory, gdy nie ma potrzeby ogrzewania całego domu.

Tak naprawdę wybór zależy od możliwości finansowych i upodobań. Domy kanadyjskie, wbrew krążącym opiniom, nie wyziębiają się szybciej niż domy murowane. Podobnie jak sposób ogrzewania, także wygląd naszego domu zależy od naszej inwencji i upodobań. Konstrukcja takiego domu jest drewniana, ale wygląd zewnętrzny i wnętrze są już wyłącznie życzeniem klienta. Dom może wyglądać jak nowoczesny murowany budynek ale też jak wiejska chata. Dom kanadyjskie może być obłożony sidingiem, szalówką drewnianą, ale także można go wykończyć tynkiem lub obmurować cegłą klinkierową. Domy budowane w technologii kanadyjskiej mogą być zarówno domami letniskowymi, jak również całorocznymi, małymi, jednorodzinnymi, ale także dużymi.

Komentarze

<a href="http://www.modest.pl/oferta/maszyny-budowlane">Maszyny budowlane Kępno</a>

Powiązane artykuły