Akcesoria dachowe


Akcesoria dachowe
Wykonanie dachu wymaga użycia odpowiednio dobranych materiałów jakimi są przede wszystkim dachówki lub blacha. Jako pokrycie jednej z najważniejszych części konstrukcyjnych domu powinny być wytrzymałe i szczelne.

Ponadto ważne są dodatki, elementy dzięki którym możliwe jest zmontowanie pokrycia dachowego jak też akcesoria dekoracyjne i inne konieczne do prawidłowego funkcjonowania instalacji domowych.

Do podstawowych przedmiotów bez których niemożliwe jest połączenie blachodachówki czy też blach trapezowych należą oczywiście gwoździe i wkręty. To one sprawiają, że wszystko trzyma się razem zabezpieczając dom przed przedostawaniem się wody czy też zimna.

Innym ważnym tworzywem wykorzystywanym w pracach dekarskich jest folia dachowa. Staje się ona szczególnie przydatna w momencie kiedy poddasze ma spełniać funkcję pomieszczenia mieszkalnego lub. Wtedy to zapewniona jest maksymalna szczelność oraz ochrona cieplna. Kładzie się ją bezpośrednio na drewnianych mocowaniach dachu. Poza tym, że folia taka staje się izolatorem ma być także wentylatorem poddasza i zapewniać właściwą cyrkulację powietrza.

Innym dodatkiem stosowanym przy wykonaniu dachy mogą być lakiery zaprawowe. Służą do usuwania ubytków powstałych podczas prac montażowych jakimi mogą być zadrapania. Ich użycie w takim wypadku staje się koniecznością, gdyż powstałe uszkodzenia mogą negatywnie wpływać na eksploatację dachu. Ich kolorystyka jest dopasowana do koloru obecnie oferowanych blachodachówek i blach.

Wymienione elementy stają się niewidocznymi dla oka instrumentami zapewniającymi solidną konstrukcję dachu i jego trwałość. Natomiast innymi akcesoriami, montowanymi na lub przy dachu są rynny, elementy blaszane wykonywane na zamówienie takie jak: wyloty wentylacji, czyli kominki i deflektory jak też akcesoria dachowe związane z kominem.

Zamawiając tego typu wyroby klient może wybrać rodzaj blachy z jakiej powstaną przykładowo: ocynkowanej, kwasoodpornej lub malowanej jak też dokonuje wyboru koloru. W kategorii akcesoria dachowe znaleźć można wiele więcej elementów montażowych mających na celu nie tylko wspomaganie konstrukcji dachu ale również zapewnienie bezpieczeństwa jak instalacje odgromowe, czy zabezpieczenia przeciwśniegowe- płotki, systemy przeciwoblodzeniowe i bale przeciwśnieżne

Powiązane artykuły