10 modeli grzejników pionowych pokojowych polskich producentów


10 modeli grzejników pionowych pokojowych polskich producentów
Zestawienie najciekawszych modeli grzejników pokojowych pionowych polskich producentów. Podzieliliśmy je na różne grupy co ułatwi i przyspieszy wybór odpowiedniego modelu.

Grzejniki pionowe pokojowe  można podzielić na 2 grupy.

  • żeberkowe

  • panelowe

Grzejniki żeberkowe

O grzejnikach żeberkowych, inaczej modułowych lub członowych, pisaliśmy już kilkakrotnie. Są to grzejniki składające się z elementów pionowych. Ich największą zaletą jest duża moc i duża ilość rozmiarów a także, a może przede wszystkim, wzornictwo. Wygląd takich grzejników doskonale nadaje się do stworzenia klimatu wnętrza loftowego lub industrialnego. Dawniej konstrukcje żeberkowe były ciężkie i kojarzyły się z czasami PRL, kiedy królowały takie same grzejniki w każdym mieszkaniu.

Teraz grzejniki żeberkowe przeżywają prawdziwe odrodzenie. Zainteresowanie klientów tymi modelami rośnie z roku na rok. Polscy producenci wprowadzają do swojej oferty coraz więcej modeli grzejników pokojowych o konstrukcji żeberkowej. Nowoczesne grzejniki żeberkowe produkowane są ze stali i nagrzewają się szybko. W przeciwieństwie do starych żeliwnych wersji.

Poniżej przykłady popularnych modeli grzejników pionowych pokojowych o konstrukcji żeberkowej.

Instal Projekt Vivat

Nowa propozycja grzejnika o konstrukcji żeberkowej polskiego producenta Instal Projekt.

Cecha charakterystyczna to blisko osadzone wąskie kształtowniki. W modelu Vivat profile grzewcze z przodu mają przekrój 50×10 mm i tylne 30x10 mm. Ich rytmiczne rozmieszczenie blisko siebie daje bardzo ciekawy efekt. Bardzo dobrze zaprezentują się na tle ceglanej lub betonowej ściany, zwłaszcza w mocnych kolorach grafitu lub czerni.

Afro New

Grzejnik o bardzo zbliżonej formie do poprzedniego modelu Vivat. To także jedna z nowszych propozycji grzejników członowych. Afro New także ma blisko siebie ułożone elementy pionowe. Afro New można kupić w wersji pojedynczej albo podwójnej. Grzejniki Afro New także doskonale podkreślą klimat loftowy wnętrza.

ASAP

Grzejniki ASAP prezentują nieco odmienny styl od poprzedników. Tutaj elementami grzewczymi są bardziej masywne profile o przekroju kwadratu. Asap także dostępny jest w wersjach pojedynczej i podwójnej. Podwójna wersja tego grzejnika w największej wysokości 200 cm oferuje 1958 W mocy grzewczej.

Tubus

Instal Projekt Tubus to bardzo popularny grzejnik przypominający wyglądem żeliwne grzejniki żeberkowe. Tubus zbudowany jest z żeberek w stylu retro. I rzeczywiście wygląda autentycznie jak grzejnik żeliwny. Można do niego dokupić nawet nóżki co dodatkowo jeszcze potęguje efekt ciężkiego grzejnika żeliwnego. Grzejniki Tubus doskonale nadają się do wnętrz klasycznych. W odpowiednim kolorze świetnie zagrają rolę grzejnika retro we wnętrzach stylizowanych.

Ogromną zaletą grzejników Tubus jest ich bardzo duża moc. Wersja potrójna Tubus3 w rozmiarze 2000x800 daje moc 3065 W. Jest to moc wystarczająca do efektywnego ogrzania 25m2. Tubus to grzejniki często wybierane do ogrzania przestronnych wnętrz w kamienicach.

Kolejną zaletą dzięki której Tubus jest chętnie kupowanym grzejnikiem pokojowym jest brak dopłaty do wersji w kolorze. Jest to oszczędność co najmniej 20% ceny (mniej więcej tyle należy dopłacić do wersji kolorystycznych innych modeli lub innych producentów).

Cezar

Cezar to grzejnik polskiego producenta Gorgiel. Grzejnik składa się z rurek okrągłych w przekroju ustawionych pionowo w 1 lub 2 rzędach. Dostępny bez dopłaty w kolorze grafitowym.

Jest to popularna konstrukcja umożliwiająca montaż wieszaków. Dzięki temu sprawdzi się także w korytarzu lub nawet w łazience. Farby epoksydowe nakładane proszkowo są odporne na podwyższoną wilgoć panującą w łazience.

Iberis

Również produkt Gorgiela. Bardzo oryginalny model z szerokimi elementami grzewczymi ustawionymi w jednym rzędzie. Duży przekrój paneli i duże rozmiary tego modelu przyczyniają się do wysokiej mocy. Rozmiar 2000x750 daje moc 2286 W.

Grzejniki pionowe panelowe

Drugą popularną kategorią grzejników pokojowych są grzejniki panelowe. Wyposażone są w panele frontowe, które mają najróżniejsze formy. Od dekoracyjnych z nadrukami lub innymi aplikacjami do bardzo prostych, ascetycznych. Kształty panelu i ich powierzchnia także może być różna. Narożniki mogą być zaokrąglone lub proste. Powierznie można dobrać matową z efektem połysku lub lustrzaną. Znajdziemy także grzejniki które umożliwiają wydruk własnej grafiki i umieszczenie jej za panelem z przezroczystej szyby. Dzięki takiej możliwości nie ma ograniczeń dotyczących wyglądu. Wystarczy wybrać odpowiedni format i wydrukować w dobrej jakości. Jeśli kiedyś grafika za szybą nam się znudzi będziemy mogli ją wymienić na inną.

Panele grzewcze mogą mieć także formę płaskich listew w jednym lub 2 rzędach.

Figil

Gorgiel Figil to grzejnik z osłoną stalową bez dekoracji. Prosta forma prostokąta spodoba się osobom poszukującym grzejnika do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych.

Altus

Grzejniki Gorgiel Altus VV składają się z płaskich pionowych paneli połączonych z poziomymi kolektorami. Altus VV dostępny jest w wersji podwójnej. Największy wariant tego grzejnika gwarantuje moc ponad 2700W.

Altusy można kompletować z wieszami co daje możliwość zastosowania ich w korytarzu lub nawet łazience.

Gerona

Gorgiel Gerona to także grzejnik skonstruowany z płaskich paneli ułożonych pionowo. Gerona jest grzejnikiem uniwersalnym i dobrze sprawdzi się we wnętrzach klasycznych a także bardziej awangardowych. Wystarczy wybrać jakiś mocny odcień grafitu lub czerni i umieścić go na tle surowej ściany z cegły lub betonu. Grzejniki Gerona dostępne są bez dopłaty za kolor szary.

Grzejnik Instal Projekt Cover

Jest to panelowy pionowy grzejnik o podobnej konstrukcji do modelu Altus VV. Pionowe profile grzewcze łączą się z poziomymi kolektorami. Odpowiednio dobrane kolory zaprezentują się doskonale w salonie, kuchni lub w korytarzu.

To co wyróżnia grzejniki Cover to możliwość zamówienia rozmiarów o wysokości 240 cm. Jest to jedyny grzejnik w tym zestawieniu dający taką możliwość. Wysokości grzejników pokojowych najczęściej kończą się na rozmiarze 200 cm. Dodatkowe 40 cm dodaje dodatkową moc. Niestety Cover w wersji pionowej występuje tylko jako pojedynczy. Szkoda bo wersja podwójna o rozmiarze 240x58 cm dałaby zapewne imponującą moc temu grzejnikowi. W wersji pojedynczej jest to jedynie 1302W.

Grzejniki pokojowe pionowe najlepszych polskich producentów znajdziesz w sklepie z grzejnikami online grzejniki-lazienkowe.com.pl.

Powiązane artykuły